اینفوگرافیک

گردشگری داخلی به روایت آمار

گردشگری داخلی به روایت آمار

توضیحات
صنعت گردشگری در کشورهایی مانند ایران که دارای تنوع آب و هوایی، جاذبه های طبیعی، اقوام مختلف، ابنیه تاریخی و بازارهای سنتی و مدرن هستند، از اهمیت زیادی برخوردار است. گردش مالی حاصل از گردشگری در مقاصد هدف، به رشد آن مناطق منجر شده و علاوه بر توسعه زیرساخت های مناطق مذکور، موجب جلوگیری از مهاجرت افراد بومی و بعضا بازگشت بومیان آن منطقه از شهرهای بزرگ می شود. همانگونه که همه ما میدانیم، گردشگران به دو دسته گردشگران داخلی و خارجی تقسیم می شوند که هر کدام دارای ویژگی های مختص به خود می باشند. در اینفوگرافیک پیش رو تیم ایردا تلاش نموده تا به بررسی فاکتورهای مهم مانند اهداف گردشگری، وسایل نقلیه استفاده شده، مقاصد پر تردد، نوع اقامتگاه و نیز هزینه های نسبی در گردشگری داخلی بپردازد.
چهارشنبه 18 تیر 1399
بیمه تأمین اجتماعی در ایران به روایت آمار (حوزه بیمه)

بیمه تأمین اجتماعی در ایران به روایت آمار (حوزه بیمه)

توضیحات

به دلیل گستردگی اطلاعات موجود در حوزه بیمه تأمین اجتماعی کشور، تیم ایردا بر آن شد تا اطلاعات موجود در این حوزه را به دو قسمت، یعنی حوزه درمان و حوزه بیمه تقسیم نماید. در اینفوگرافیک پیشین به حوزه درمان پرداختیم که خوشبختانه با استقبال خوب شما مخاطبین عزیز همراه بود. در اینفوگرافیک پیش رو تلاش نمودیم تا به بررسی حوزه بیمه در تأمین اجتماعی ایران بپردازیم. شاخص های مهم و تأثیرگذار در بخش بیمه عبارتند از انواع بیمه شدگان، تعداد بیمه شدگان و مستمری بگیران و نیز تعداد مقرری بگیران در حوزه بیمه بیکاری که به تبع آن، خدمات ارائه شده به این بخش ها نیز مورد توجه بوده و بررسی آنها، مکمل درک کامل این حوزه می باشد. در این اینفوگرافیک تلاش نمودیم تا نوسانات صورت گرفته در بخش های ذکر شده را مورد بررسی قرار دهیم، زیرا توجه به تغییرات صورت گرفته نتایج قابل توجهی از جمله، افزایش چشمگیر تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری را به ما نشان می دهد.

سه شنبه 3 تیر 1399
بیمه تامین اجتماعی در ایران به روایت آمار (حوزه درمان)

بیمه تامین اجتماعی در ایران به روایت آمار (حوزه درمان)

توضیحات
بیمه و به طبع آن بحث ارائه خدمات اجتماعی و کیفیت آن در طی ادوار مختلف از موضوعات مورد توجه اقشار مختلف جامعه بوده است. این روزها نیز با توجه به تورم حاکم بر اقتصاد کشور، که موجب افزایش نرخ ها در همه گروه های مصرفی و خدماتی شده است، نرخ خدمات درمانی نیز با افزایش همراه شده و اهمیت دارا بودن بیمه تامین اجتماعی را دو چندان می نماید. در همین راستا تیم ایردا تصمیم به بررسی خدمات بیمه تامین اجتماعی در کشور گرفت، اما به دلیل حجم بالای اطلاعات موجود در این حوزه و عدم امکان قرار دادن همه آنها در یک اینفوگرافیک، تصمیم گرفتیم تا در دو قسمت این اطلاعات خدمت شما مخاطبین گرامی ارائه گردد. در قسمت اول، تمرکز بر روی حوزه درمان قرار گرفته و تلاش شده است تا اطلاعات مکفی در تمامی زمینه های این قسمت ارائه شود.
شنبه 24 خرداد 1399
سینمای ایران به روایت آمار

سینمای ایران به روایت آمار

توضیحات
سینمای ایران طی سال های اخیر در ابعاد مختلف دچار تحولات متعددی شده است. تحولاتی که ابعاد این هنر را نسبت به گذشته بزرگتر کرده و تجارب جدیدی را برای دست اندرکاران و فعالین آن رقم زده است. مانند دیگر صنایع و شاخه های دیگر هنر، بررسی آمارها، بررسی نتایج آنها، و نیز ارائه تحلیل های منطقی و مناسب می تواند به روند جدید هنر هفتم کمک نماید و آن را در مسیر درست رشد قرار دهد. در اینفوگرافیک پیش رو، تیم ایردا تلاش نموده تا صنعت سینما در ایران را از بعد تعداد تماشگران، ژانرهای فیلم های تولیدی و سهم آنها از کل تولیدات، تغییرات اقتصادی  و نیز رتبه بندی برترین های این صنعت مورد بررسی قرار دهد. 
یکشنبه 11 خرداد 1399
پرونده های پزشکی قانونی ایران به روایت آمار

پرونده های پزشکی قانونی ایران به روایت آمار

توضیحات
شاید تاکنون در بین آمارهای منتشر شده در ایردا و یا منابع رسمی دیگر، برخی موضوعات مانند دیگر آمارها مورد توجه قرار نگرفته اند، هرچند توجه و بررسی دقیق آنها، نتایج خوبی را در بر داشته باشد و منجر به اصلاح روند موضوعی خاص و یا حتی خلق برخی کسب و کارهای نوین شود. یکی از این موضوعات، آمار پرونده های پزشکی قانونی ایران می باشد که با بررسی دقیق و تحلیل درست آن به نتایج جالبی دست خواهیم یافت. همانگونه که در اینفوگرافیک پیش رو دیده می شود، مواردی از قبیل تعداد تلفات، علل و موضوعات فوت، آمار فوت به تفکیک جنسیت و محاسبه برخی نسبت ها در این پرونده ها مورد بررسی قرار گرفته است. هرچند مطالعه این آمار ممکن است خوشایند نباشد اما مواجه شدن با واقعیت امری اجتناب ناپذیر می باشد.
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
ولادت در ایران به روایت آمار

ولادت در ایران به روایت آمار

توضیحات
همیشه آمار ولادت در کشورهای مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است، از آن جهت که دولت ها بر اساس این آمار اقدامات لازم جهت کنترل جمعیت، فراهم سازی زیرساخت های بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی، آموزشی، و رفاهی را در دستور کار خود قرار می دهند. از طرف دیگر، بررسی این آمار با جزئیاتی نظیر فاصله تاریخ ازدواج تا تولد اولین فرزند و نظایر آن در بحث های روانشناسی رفتاری زوجین اثرگذار و قابل مطالعه است. در همین راستا بر آن شدیم تا آمار ولادت در ایران را با جزئیات قابل ملاحظه ای مورد بررسی قرار دهیم تا با این مقوله مهم در کشورمان بیشتر آشنایی یابیم.
شنبه 20 اردیبهشت 1399
فوت شدگان به تفکیک جنسیت و علل

فوت شدگان به تفکیک جنسیت و علل

توضیحات
از مهمترین موارد پیشگیری مرگ و میر افراد یک جامعه و ارتقای سلامت آن، توسعه زیرساخت های درمانی مناسب می باشد. این امر به درستی محقق نخواهد شد مگر با شناخت دقیق علل و فراوانی فوت شدگان هر حوزه. در ایران نیز به دلیل جمع آوری داده های مناسب طی سال های اخیر، خوشبختانه بررسی های خوبی صورت پذیرفته است و به واسطه آن، در بهبود و مناسب سازی زیرساخت ها بهداشتی و درمانی، سرمایه گذاری قابل توجهی انجام شده است. در اینفوگرافیک پیش رو، تلاش شده تا با جمع آوری آمار مناسب، نگاهی دقیق و متفاوتی به علل فوت طی سال های اخیر داشته باشیم تا علاوه بر آگاهی بخشی به جامعه در زمینه مراقبت های بیشتر پیرامون برخی بیماری ها (که دارای بیشترین فوت شدگان می باشند)، روند کاهش یا افزایش این دسته از فوت شدگان را مورد بررسی قرار دهیم. از خداوند متعال آرزوی سلامتی برای تمامی بیماران را داریم.
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399
ازدواج و طلاق در ایران به روایت آمار

ازدواج و طلاق در ایران به روایت آمار

توضیحات
خانواده به عنوان یکی از مهمترین ارکان تشکیل یک جامعه، همیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. پایه اصلی تشکیل خانواده، ازدواج است و اهمیت آن وقتی مشخص می شود که بسیاری از معیارهای جامعه بر پایه این امر مهم برنامه ریزی می شود. از طرف دیگر، طلاق به عنوان عامل از هم گسستگی خانواده همیشه مورد توجه قرار داشته است. عوامل گوناگون مانند اختلاف طبقاتی، مسایل مالی، مسایل اخلاقی و دیگر عوامل اصلی طلاق، به صورت پیوسته توسط جامعه شناسان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. به همین سبب و با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی پیش آمده در کشور طی سال های اخیر، بر آن شدیم تا آمار ازدواج و طلاق در ایران را مورد بررسی دقیق قرار دهیم تا شاید به تغییرات با اهمیت در این حوزه بیشتر پی ببریم.
دوشنبه 8 اردیبهشت 1399
بازارهای موازی به روایت آمار

بازارهای موازی به روایت آمار

توضیحات
همانگونه که مستحضر هستید، در ایران بازارهای موازی ملاک مناسبی جهت سرمایه گذاری و پیش بینی های اقتصادی هستند. این بازارها عموما بازار مسکن، طلا، ارز و بورس می باشند. در کنار موارد یاد شده بعضا بازارهای دیگر نیز مورد بررسی قرار می گیرند تا امکان انجام محاسبات و پیش بینی ها بهتر صورت پذیرد. سال 1398 سال پر هیجانی در بازارهای موازی ایران بود به همین جهت بر آن شدیم تا مقایسه ای بین این بازارها و میزان سوددهی آنها انجام دهیم. در اینفوگرافیک پیش رو، نوسانات بازارهای یاد شده طی پنج سال اخیر مورد بررسی قرار گرفت تا کاربران گرامی حس بهتری نسبت به تغییرات اقتصادی سال های اخیر کشور دریافت نمایند.
دوشنبه 1 اردیبهشت 1399
ارزهای دیجیتال به روایت آمار

ارزهای دیجیتال به روایت آمار

توضیحات

با پیشرفت تکنولوژی و پدیداری خدمات نوین مبتنی بر اینترنت، خدمات مالی نیز دچار دگرگونی شده و به شدت متنوع شده اند. یکی از مهمترین دستاوردهای این حوزه، ارزهای دیجیتال هستند. این ارزها سر و صدای زیادی بین بازیگران حوزه های تکنولوژی، مالی و فین تک بپا کرده، به نحوی که سرمایه گذاران این حوزه به صورت دائم در حال رصد تغییرات و نوسانات این ارزها هستند. شاید معروفترین ارز دیجیتال حال حاضر، بیت کوین باشد اما بیت کوین تنها نیست و امروزه ده­ها ارز دیجیتال دیگر نیز در بازار مورد معامله قرار میگیرند. در اینفوگرافیک پیش رو تلاش شده است تا افت و خیز پنج ارز دیجیتال رایج میان معامله گران این حوزه طی پنج سال اخیرمورد بررسی قرار گیرد.

یکشنبه 24 فروردین 1399